• Системи опалення

Теплові акумулятори

Уже давно не є новиною, те, що будь-яка система опалення та гарячого водопостачання (ГВП), починаючи від невеликих приватних будинків і закінчуючи готелями та відпочинковими комплексами, на даному етапі розвитку енергетики не може бути побудована на основі якогось класичного рішення, будь-то газовий чи електричний котел або бойлер (для ГВП). Це приводить до великих затрат на енергоносії у майбутньому.

На сьогоднішній день вже увесь світ визнав необхідність комбінування декількох джерел теплової енергії в єдину систему теплопостачання. Така система може включати котли, що працюють на газі та рідкому паливі, електричні нагрівачі (наприклад, ТЕНи), а також альтернативні джерела – теплові насоси, сонячні колектори, дров’яні котли та пристрої для утилізації тепла. Комбінована система теплопостачання дозволяє максимально ефективно використовувати тепло з джерел, що є тимчасово доступними.

Сонячна енергія надходить тільки тоді, коли світить сонце, тепло від спалювання дров чи брикетів доступне лише тоді, коли горить вогонь. Надходження теплової енергії від теплового насоса чи електричного нагрівача може бути економічно вигідним тільки в ті періоди доби, коли діє знижений тариф на комунальні послуги. Ще більше ускладнює ситуацію те, що температура води, яку забезпечують такі джерела теплової енергії, може значно відрізнятися.

Виникає задача правильного узгодження процесів генерації та споживання теплової енергії в часі, по потужності, а також і по температурі. Тобто акумуляції надлишкової теплової енергії, для її подальшого використання при потребі, а особливо для покривання пікових навантажень. Останнє, у свою чергу, дозволяє зменшити номінальну потужність теплогенеруючих установок.

На відміну від класичних, у комбінованих системах з’являється додатковий елемент –буфер чи акумулятор тепла – ключова ланка, яка правильно об’єднує між собою усі інші вузли, як зі сторони генерації, так і споживання енергії.

Отож, значну частину проблем, які виникають при реалізації таких систем може вирішити застосування теплового акумулятора, який може одночасно виконувати роль акумулятора, гідравлічного розподільника, а також проточного нагрівача для приготування санітарної гарячої води для побутових потреб.

Кожне джерело теплової енергії протягом своєї дії постачає тепло в теплоакумулятор, який по мірі необхідності віддає його у систему опалення для підтримки відповідної температури у приміщенні, що обігрівається.

Теплові акумулятори «Теплобак» – результат сучасного виробництва на базі двох цехів, де працює обладнання з застосуванням передових технологій, де залучений досвідчений і висококваліфікований персонал. Це продукт, який не поступається якістю провідним європейським виробникам, а у деяких моментах і перевершує їх, та є цілком конкурентним у плані ціни та забезпечення потреб клієнтів. ТОВ «НВП «Теплобак» пропонує баки-акумулятори тепла ємнісного типу, в яких використовується теплоємність речовини, що нагрівається без зміни її агрегатного стану (найчастіше – вода) і, які застосовуються у системах з природною і примусовою циркуляцією. У своїй конфігурації це – вертикальний стальний бак висотою в 3–5 разів більшою від діаметра для забезпечення температурного розшарування води. По всій висоті бака розміщені патрубки для підведення і відведення води, а також для монтування електричних ТЕНів.

Вода з найвищою температурою накопичується у верхній частині бака і може відводитися через верхні патрубки для опалювання радіаторами; менш нагріта вода (середня частина бака) може відводитися патрубками середнього рівня для опалювання теплими підлогами. Для зменшення тепловтрат через стінки бака він ізольований, термостійким еластичним пінополіуретаном (ППУ) товщиною до 100 мм.

Для приготування гарячої води у верхній частині бака розміщується теплообмінник з харчової нержавіючої сталі (акумулятор працює як проточний водонагрівач – велика площа нагріву та запас тепла в акумуляторі дозволяють миттєво нагріти потік холодної води до необхідної температури), або резервуар (80-350 л).

Особливо необхідними теплові акумулятори є для систем із сонячними колекторами. Для їх підключення у нижній частині бака знаходиться стальний теплообмінник. Таке його розміщення забезпечує можливість роботи контуру колекторів при найнижчій можливій температурі з максимальною ефективністю.

Широкий модельний ряд, запропонований спеціалістами компанії «Теплобак», дозволяє вирішити всі технічні задачі які виникають при проектуванні таких систем. Теплові акумулятори серій ВТА та ВТА/Н (зокрема ВТА(/Н)-1, ВТА(/Н)-3) стануть основою тих систем де сонячні колектори працюють суміжно як на опалення, так і на ГВП.

У тих випадках, коли потрібно вирішити завдання приготування гарячої води та її накопичення у великих об’ємах доцільними будуть баки серій ВТП (чорна сталь з антикорозійним біокерамічним покриттям) та ВТН (харчова нержавіюча сталь). Дані баки, в залежності від типу, можуть працювати в моновалентних, бівалентних системах, а також як просто накопичувачі попередньо підігрітої води у зовнішніх вузлах.

В окремих випадках, коли перед проектантами та інсталяторами постають найскладніші задачі, спеціалісти ТОВ «НВП «Теплобак» готові по заявці замовника запропонувати унікальне рішення і виготовити ексклюзивний бак «під конкретний об’єкт» з оптимальними теплотехнічними та габаритними характеристиками і тої конфігурації (кількість, розміри та розміщення патрубків, кількість теплообмінників), яка буде найбільш правильною і доцільною.

Отже, баки «Теплобак» можуть забезпечити правильну роботу мереж опалення і ГВП будь-якої складності.

  • Теплові акумулятори
  • Теплові акумулятори
  • Теплові акумулятори

Радіатори

Для забезпечення максимальної ефективності обігріву приміщення використовуються радіатори для опалення, які за рахунок великої площі тепловіддачі передають теплову енергію від теплоносія до приміщення. Використання радіаторів із чавуну останнім часом не задовольняють своїми параметрами по передачі теплової потужності, тому використовують радіатори із сталі, алюмінію і поєднання двох металів – біметалеві радіатори, які все частіш використовують в індивідуальних системах опалення. При монтажі системи опалення працівники компанії Євротерм-Тернопіль використовують лише якісні радіатори, які забезпечують ефективну роботу системи опалення і її довготривалий час експлуатації.

Труби

При створенні системи опалення використовують мідні, залізні, металопластикові, поліпропіленові труби, які забезпечать з’єднання котла із радіаторами, або іншими приладами. В минулому для створення системи опалення використовували мідні і стальні труби, але з часом мідні труби ставали дорожчим, а залізні труби не були настільки довговічні в порівнянні із мідними. На їхню заміну прийшли пластикові труби які забезпечували якість і довговічність як у мідної труби і невисоку ціну як металевої труби. Компанія Євротерм-Тернопіль піклується про споживача, тому використовує для створення системи опалення лише якісний і перевірені труби, які мають лише добрі відгуки як серед споживачів, так і серед монтажних фірм. Звернувшись до працівників компанії Євротерм-Тернопіль, Ви отримаєте якісну систему опалення, яка пропрацює Вам довгі роки.