Як вибрати твердопаливний котел

03.03.215

Буквально декілька десятків років тому назад, Вас переконували замінити твердопаливні котли на більш сучасні та екологічно чистіші газові. Але, як згодом виявилося, газ не такий вже й дешевий. Тому зараз знову зростає популярність на твердопаливні котли.

Види твердопаливних котлів:

В залежності від типу топлива розрізняють наступні види твердопаливних котлів.

Вугільні твердопаливні котли. Вони ще називаються «всеїдними». В таких котлах спалюють великі куски твердого палива, наприклад, кам’яне та буре вугілля, брекети торфяні та вугільні, антрацит. Також підходить для нього різна деревина та свого роду будівельне сміття.

Пелетні твердопаливні котли. Як зрозуміли по назві, «їжею» для таких котлів слугують пелети – паливні гранули, торф’яне біопаливо, різного роду відходи сільського господарства та деревини. Пелети – це циліндри, гранули стандартного розміру.
Плюси: ККД 85-90%,  довгий час горіння на одному завантаженні.
Мінуси пелетних котлів – ціна, енергетична залежність та примхивість до палива.

Піролізні твердо тільні котли. В таких котлах спалюють сухе біопаливо, а саме деревину, відходи сільського господарства, при умові, що вміст вологи не більше 20%. Принцип роботи таких котлів – газогенерація.
Плюси: ККД 85-92%, велика тривалість горіння.
Мінуси: чутливість до вологості палива.

Поради при виборі твердопаливних котлів

•    Вибираючи ПЕЛЛЕТНИЙ котел, перегляньте ринок, чи продаються біля вас чи у вашому регіоні якісні пелети. Хороші пелети із дуба, ясена та берези. Чи є умови для зберігання їхньої сухості. Зверніть увагу, що при використанні неякісних матеріалів для палива та деревину із підвищеною вологістю – економічно не вигідно та не ефективно при використанні пелетних котлів, тому логічно, що ККД буде нищим.
•    Вибираючи ПІРОЛІЗНИЙ котел, подумайте чи буде у вас можливість придбати чи заготовити деревину із вологістю не більше 20%. Якщо надумаєте самі сушити деревену, то знайте, що для досягнення вологості 20% потрібні спеціальні камери або ж відкрите добре провітрюване місце з навісом 3-4 роки і більше. Якщо ви не маєте вищесказаних можливостей, тоді вам можливо варто придбати звичайний твердопаливний вугільний котел.
•   Радимо вам підбирати котел з запасом потужності 5-10кВт від необхідної. Потужність котлів залежить від використання висококалорійних паливних брекетів та антрацитів. При використанні палива нижчої якості, теплова потужність може бути нижчою.
•     Вибирайте спочатку паливо, яке вам вигідніше,  а тоді котел.
•     Придбайте котел із вентилятором, особливо коли у вас старий домохід чи слабка тяга.
•    Вибираючи сталевий котел, подивіться на товщину листа, з якої виготовлений теплообмінник. Якщо сталь занадто тонка, то вона може деформуватися і швидше руйнуватися від корозії.
•      Чавунні котли є невибагливими до палива. Вони спалюють усе що горить та вважаються надійнішими та довговічнішими ніж інші.

Як вибрати твердопаливний котел

Інші новини