Кондиціювання повітря

10.04.2014

Два найважливіші завдання, які вирішує кондиціювання і система вентиляції:

1.Необхідні параметри комфортного мікроклімату для людей. Мінімально необхідна потреба однієї людини в свіжому повітрі становить 20 м.куб./год (у відповідності зі СНіП). Для створення комфорту і нормального самопочуття однієї людини необхідно до 60 м.куб/год свіжого повітря при 50% відносної вологості та швидкості повітрообміну 0,5 м/сек в самому приміщенні. Крім того, в залежності від виду приміщень, необхідно враховувати показник кратності повітрообміну, який регулюється СНиП.

2.Виробничий мікроклімат для забезпечення заданого технічного процесу

Для забезпечення основних параметрів роботи систем кондиціювання і вентиляції і щоб уникнути їх передчасного виходу з ладу необхідно регулярно проводити діагностичні дослідження, надати які може знову-таки тільки серйозна кліматична компаніяв звязку з високою вартістю діагностичної апаратури, яка використовується.

Торкаючись теми сервісного обслуговування, варто згадати і гарантійний ремонт. Його надає безпосередньо фірма-виробник і тільки через уповноваженого на те оператора, який є, як правило, дистриб'ютором даної марки. Термін гарантії на кліматичне обладнання в основному не перевищує двох, рідше - трьох років, і ремонт виконується саме фірмою, що виробляє монтаж. Фахівці радять при укладанні контракту на купівлю кліматичного обладнання звернути увагу не тільки на наявність ліцензій і сертифікатів всіх відповідних відомств, але також на перелік послуг, що надаються компанією-продавцем. У цей перелік обов'язково має входити сервісне та гарантійне обслуговування. Наявність цих пунктів - свідчення на користь професіоналізму компанії. Також слід поцікавитися досвідом фірми, де і коли компанія виконувала ті чи інші роботи. Незайвим буде зв'язатися і з колишніми клієнтами даного оператора, щоб дізнатися їх думку про якість наданих послуг.

Якість роботи систем кондиціювання забезпечують не тільки монтаж і подальше обслуговування. Перед тим, як встановити кондиціонер чи систему вентиляції, устаткування необхідно правильно вибрати. Пам'ятайте, що менеджер-проектувальник зобов'язаний попередньо відвідати приміщення, і розрахувати необхідну потужність обладнання. При такому підрахунку варто враховувати не тільки площу приміщення (якщо говорити грубо - на 1 кв.м необхідно 100 Вт потужності), але і його заповнення різного роду меблями і апаратурою. Погодьтеся, між спортивним залом та залом для проведення конференцій, а вже тим більше - технологічним приміщенням одного і того ж розміру існує певна різниця.

Зазвичай технічні характеристики кондиціонера наводяться для певних умов експлуатації, відповідних різними стандартами. При їх невідповідності даним параметрам змінюється і продуктивність кондиціонера. Тому грамотний розрахунок теплонадходжень до приміщення є необхідним при купівлі ВКВ, а такий розрахунок здатний виконати тільки фахівець. Для цього необхідно враховувати тепловтрати вікон і орієнтованість зовнішніх стін, площу внутрішніх стін, суміжних з іншими приміщеннями, вид і площу покриття підлоги і стелі, прорахувати теплонадходження від припливної вентиляції, побутової техніки, комп'ютерів, серверів, холодильного обладнання, а також від людей, що знаходяться в приміщенні; враховується також кількість і площа дверних прорізів. Причому кожен з перелічених вище пунктів розглядається окремо.

Кондиціювання повітря

Інші новини