• Пелетнiки та їх загальний опис

Пелетнi котлы

Пелетний котел - опалювальний котел, в якості палива в якому використовуються дерев’яні паливні гранули (пелети), спресовані на спеціальному пресі (грануляторі) з деревних стружок, тирси та інших залишків від деревообробної промисловості.

Камера згоряння цих котлів відносно невелика, так як основне теплознімання відбувається в добре розвиненій багатоходовій конвективній частині котла (до 70%). В результаті такої конструкції пелетного котла температура газів, що виходять, складає всього 100-200 °C. Котел обладнаний спеціальним пелетним пальником об'ємного типу, який забезпечує більш високий ККД роботи котла при згорянні гранул, ніж у інших категорій твердопаливних котлів, і його можна порівняти за ефективністю з котлами на природному газі.

Пелетні котли - відносно новий вид опалювального обладнання, що швидко став популярним в Європі завдяки його перевагам: незалежності від центральних джерел і відповідно тарифних ставок, екологічній чистоті, максимальній автоматизації і безумовній економічності.

Важливим фактором попиту на ці котли є «термін життя» котла, який для пелетних котлів становить 20 років і більше.

Котли на пелетах мають високий рівень автоматизації і забезпечують програмування режимів роботи і підтримку заданої температури. Подача палива з бункера також здійснюється автоматично, по мірі необхідності, завдяки чому котел може працювати без участі людини, наприклад, поки є пелети в оперативному бункері.

Потужність гранульних котлів становить від 15 до 500 кВт. Нижня межа пропонованих потужностей визначається в основному економічною доцільністю (менше 15 кВт вигідніше застосовувати пелетні каміни), а верхня межа пропонованих потужностей пов'язана з тим, що після певного рівня ККД стає нижче 80%, знижується термін «життя» котла до 3-5 років через пропалювання конструкцій котла. Пропоновані деякими нечисленними європейськими виробниками пелетні котли великої потужності (більше 2 МВт) мають спеціальні дорогі агрегати для спеціальної кратної передпідготовки в процесі спалювання пелет.

Пелетні котли мають високий ККД - 85-95%. У сукупності з досить низькою вартістю палива, відсутністю витрат на обслуговуючий персонал і т.д. це робить даний вид опалення максимально економічним протягом усього терміну служби будинку, рівень затрат на опалення пелетним способом набагато нижче вартості опалення багатьма іншими видами палива.

Компанія «Євротерм-Тернопіль»пропонує своїм клієнтам пелетні котли найвищої якості від провідних європейських виробників – Drewmet(Польща) та Viessmann (Німеччина). Придбавши та встановивши пелетний котел в нашій компанії, Ви отримаєте максимальну зручність у користуванні обладнанням та комфортний обігрів Вашої оселі.

  • Пелетнi котли
  • Пелетнi котли
  • Пелетнi котли